Отборът на Русия остава без победа след три мача на Евробаскет 2015 след като загуби и от Финландия в пореден двубой от група А.

Финландия триумфира с 81:79 точки с победна стрелба на Петери Копонен 3 секунди преди края и записа първа победа на шампионата след пораженията от Франция и Израел до момента.

Руснаците опитаха да върнат коша, но Витали Фридзон не успя да реализира. Иначе Русия поведе с 20:16 след първата четвърт и имаше аванс и на почивката при 38:36 точки.

Второто полувреме бе още по-оспорвано, като нито един от двата тима не успя да се откъсне с по-голяма разлика и при 79:79 точки, Копонен донесе успеха на финландците.

За победителите най-резултатен бе Ерик Мърфи с 19 точки и 7 борби, а за Русия с 22 точки се отчете Витали Фридзон.