Отборите на Македония и Белгия записаха първи победи на Евробаскет 2015. Македония би Холандия със 78:71 точки в група С, а Белгия надви Естония с 84:55 точки в група D.

Македонците изоставаха с една точка след първата част – 19:20, но изиграха по-силна втора четвърт и натрупаха преднина.

И Македония и Холандия вече са с победа и загуба в актива си, след като в първия ден Холандия би Грузия, а Македония падна от Гърция.

За Холандия Никола де Йонг вкара 19 точки, а за Македония Владо Илиевски реализира 14 точки и 7 асистенции.

Белгия - Естония

източник: БГНЕС

В група D Белгия нямаше проблеми срещу Естония с 84:55 точки и вече е с победа и загуба, а Естония записа второ поражение след като падна от Чехия на старта.

Белгийците превъзхождаха съперника от самото начало, като дръпнаха с 27:9 още след първата четвърт и позволиха на естонците да вкарат само 18 точки до почивката.

За Естония Сим-Сандер Вене вкара 12 точки, а за Белгия Мат Лоджески реализира 16 точки и овладя 6 борби.