Манчестър Сити загуби и втората си контрола по време на предсезонното турне в Южна Африка. След като загубиха с 0:2 от СуперСпорт в неделя, сега „гражданите“ паднаха с 1:2 от АмаЗулу в Дърбан.

Сити бе без своя мениджър Мануел Пелегрини, който се завърна в Чили поради семейни причини.

Без него домакините откриха в 8-а минута след грешен пас назад на Александър Коларов, който подари топката на Бонгани Ндулула, който вкара във вратата на Джо Харт за 1:0.

В 26-а минута „гражданите“ успяха да изравнят чрез Джеймс Милнър. Английският национал получи пас с глава от Яя Туре и с мощен удар вкара за 1:1.

Изглеждаше, че английският гранд е по-близо до втори гол като Джак Родуел и Един Джеко имаха добри възможности, но вратарят на АмаЗулу се представи в отлична светлина.

В крайна сметка южноафриканският тим бе този, който вкара победен гол, две минути преди края на мача. АмаЗулу получи дузпа, а зад топката застана Каринтън Нядомбо, който бе точен и оформи крайното 2:1.

Титулярният състав на Ман Сити: Харт, Ричардс, Настасич, Компани, Коларов, Насри, Туре, Милнър, Синклер, Фернандиньо, Джеко.