Хандбалистите на Спартак отстъпиха във втората полуфинална среща от плейофите срещу градския съперник Локомотив с 32:33 (12:15). Срещата се игра в зала „Владислав“. Така резултатът в серията е изравнен - по една победа и за двата тима и финалистът за титлата ще бъде определен след трети мач на 2 или 3 май в Камчия.

Спартаклии изиграха силно второ полувреме, в което постоянно водеха в резултата, на моменти и с 4 гола. Драмата се разигра обаче 1,20 минути преди сирената при два гола в полза на Спартак. Тогава Мирослав Владков получи топката, но падна и скъса ахилес, съобщи официалният сайт на клуба. Последва атака с попадение за съперника, който след това успя да стигне до пълен обрат.

„След жестоката травма на Миро се видя уплаха по лицата на момчетата и изобщо не им беше до хандбал. Жалко, че загубихме по такъв нещастен начин, но вина имам и аз включително. Владков ще бъде опериран в понеделник от Тони Георгиев в София“, заяви президентът на Спартак Росен Добрев