Рома и Емполи завършиха 1:1 в изпъстрен с интересни моменти мач, който беше част от 21-ия кръг на Серия А.

В 38-ата минута на двубоя Манолас наруши правилата срещу Сапонара и съдията отсъди дузпа в полза на Емполи. Зад топката застана Масимо Макароне и не остави шансове на Де Санктис. Манолас получи директен червен картон за провинението си.

В края на полувремето Сапонара получи набързо два жълти картона в 43-ата и 45-ата минута и равенството на терена, що се отнася до играчи беше възстановено.

В 57-ата минута Майкон донесе точката на "вълците", а съдията Русо спести нова стопроцентова дузпа за гостите. Янга-Мбива удари с лакет Пучарели, но съдията не отсъди нищо.

В крайна сметка момчетата на Руди Гарсия завършиха наравно, но разликата с лидера Ювентус е 6 точки, а "старата госпожа" е с мач по-малко. Рома е с 43, а Юве е с 49. Срещата ще се запомни и с контузията на Итурбе, който беше заменен принудително в 25-ата минута от Флоренци.