Българският национал Илиан Мицански бе титуляр при втората поредна победа на своя Карлсруе във Втора Бундеслига. Нападателят не успя да блесне с нов гол или асистенция за успеха с 2:0 над Фортуна Дюселдорф и бе заменен в 62-ата минута.

Ка Ес Це откри резултата в 19-ата минута, когато Саша Траут даде хубав пас към партньора си в отбрана Мануел Гулде, който не остави особени надежди за преминалия през Байерн Мюнхен вратар Михаел Ренсинг.

Карлсруе удвои аванса си в средата на втората част, когато 22-годишният Рейнолд Ябо получи страхотен пас от съотборник и с премерен изстрел направи 2:0.

Карлсруе временно се изкачи до второто място със 7 точки, като отстъпва на лидера Лайпциг само по голова разлика.