Пред 27 090 зрители на своя стадион Аугсбург победи Хофенхайм с 3:1 в последния мач от 18-тия кръг на германското футболно първенство.

Със спечелените три точки отборът на Аугсбург, който през миналия сезон се спаси от изпадане, се изкачи на пето място във временното класиране на Бундеслигата с актив от 30 точки и е в зона Европа.

Борусия /Мьонхенгладбах/ е на третото място, също с актив от 30 точки, а Шалке 04 е на четвъртото място, също с 30 точки.

Хофенхайм е на 7-мо място във временното класиране на Бундеслигата с 26 точки.

Домакините от Хофенхайм поведоха в 39-та минута след гол с глава на Халил Алтънтоп, а три минути по-късно Тобиас Вернер с отлично изпълнение на фаул увеличи резултата на 2:0 за Аугсбург.

В 45-та минута обаче гостите от Хофенхайм намалиха резултата с гол на Роберто Фирмино.

В добавеното време гостите от Хофенхайм можеха да изравнят, но вратарят Александер Манингер изби удара с глава на Давид Абрахам, а в ответната атака - в 90 плюс 3 минути,

Раул Бобадила оформи крайния резултат - 3:1 за Аугсбург./БТА