Република Корея спечели на собствен терен в Инчон титлата във футболния турнир при  мъжете за Купата на Азия, след като на финала се наложи с 1:0 над вечния си политически враг КНДР.

Победното попадение дойде в последната минута на  продълженията и осигури трофея за южнокорейците за пръв път от  28 години насам. Когато срещата отиваше към дузпи, Чън У Ним се разписа след  центриране от корнер и разби сърцата на севернокорейците.

По-голямата част на добавеното време премина под контрола на  отбора на Република Корея, докато противниците им изглеждаха  доста уморени. Но и те имаха едно много добро положение в  допълнителния половин час, пропуснато от Ли Йон О от 6 метра.

Също така КНДР се спаси от гол в 119-ата минута при  невероятно меле и отчаяни плонжове на защитниците пред  голлинията, но секунди по-късно Ним вкара след корнера./БТА