Брайтън се изкачи до трето място в класирането в Чемпиъншип, след като се наложи с 3:0 над Брентфорд в първи мач от 30-я кръг.

Френският полузащитник Антони Нокер реализира първия си гол с екипа на Брайтън, в 27-та минута. Той отправи диагонален удар, а трима защитници на гостите не успяха да спрат пътя на топката. Томер Хемед засече с глава центриране отдясно на Барам Каял в 43-та минута за 2:0.

През първото полувреме Брайтън удари и греда.

Положенията за Брентфорд се брояха на пръстите на едната ръка, а Брайтън съвсем заслужено стигна до успеха, като оформи крайния резултат в последните моменти.

В третата минута от добавеното време към редовните 90 Джейми Мърфи бе изведен сам срещу вратата на Дейвид Бътън, и преодоля стража за финалното 3:0.