Красивото попадение на Мат Ричи във вратата на Костел Пантилимон за победата на Борнемут с 2:0 срещу Съндърланд бе определено за най-красивия гол в шестия кръг на Премиършип.

Ричи вкара втория гол в срещата в 9-та минута, като с много хубав плътен шут в 9-та минута на практика не остави никакви шансове за румънския национален вратар.

На второ място в класацията е наредено попадението на Виктор Моузес във вратата на Джо Харт. Нигерийският футболист отбеляза втория гол за „чуковете“ при успеха с 2:1 срещу Манчестър Сити на „Етихад“. Играчът, който е собственост на Челси вкара много красив гол от сериозна дистанция, въпреки че и Джо Харт до голяма степен носи вина за гола.

На трето място е голът на Кевин де Брюин за „гражданите“. Белгиецът вкара след удар от сериозна дистанция.

На четвърта позиция се намира изравнителният гол на Антони Марсиал в мача между Манчестър Юнайтед и Саутхемптън. Французинът вкара два от головете при победата на „червените дяволи“ с 3:2 като гост на „светците“.