Манчестър Юнайтед разби с класическото 3:0 последния във Висшата лига Съндърланд. Головете за успеха на "червените дяволи" вкараха Депай в края на първото полувреме, Рууни в 47-ата минута и Мата в края на двубоя.

Юнайтед започна настъпателно срещата и още в 6-ата минута Мата потърси Марсиал, но той не стигна до топката. Малко по-късно Пантилимон отрази удар на Карик.

До края на първото полувреме домакините упражниха сериозен натиск, но гол падна в даденото от съдията продължение, когато Мата намери Мемфис Депай и той се разписа за 1:0.

Буквално след началото на второто полувреме Уейн Рууни се възползва от асистенция на Антони Марсиал и удвои.

В 78-ата минута опасен удар на Мата беше отразен от Пантилимон, който прати кълбото в корнер.

В края на двубоя Мата порази вратата на Пантилимон и оформи крайното 3:0, което изстреля Юнайтед на първото място в класирането с актив от 16 точки, а Съндърланд са последни с едва 2.