Лудогорец не успя да устиска още секунди и падна 0:1 от Базел като гост в първи мач от група А на Младежката шампионска лига.

Разградчани показаха добра игра в защита и до 90-ата минута отблъскваха атаките на швейцарците, които не успяха да създадат много чисти положения.

В самия край на мача обаче след фаул пред вратата на Лудогорец и центриране Педро Пачеко се извиси и вкара с глава победния гол за Базел – 1:0.

Така лудогорци пропуснаха възможността да вземе първа точка в Младежката шампионска лига, след като при миналото участие на отбора в турнира не успяха да  запишат актив.

Проследихме двубоя минута по минута в Gong.bg:

БАЗЕЛ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Педро Пачеко 90

Начало на мача

15 - Сериозен натиск на домакините, засега обаче Лудогорец удържа нулевото равенство.

25 - Великов насочи топката към собствената си врата, след като пресече подаване отляво, но Наумов спаси.

27 - Опасен удар на Джумарт  отдалеч, топката минава покрай вратата.

40 - Прекрасен удар на Манзамби от 19 метра, но Наумов спасява.

45+2 - Край на първото полувреме - 0:0.

46 - Начало на второто полувреме. В Лудогорец няма смени, в Базел влезе Лорис Мицели на мястото на Конус.

54 - Жълт картон за Климентов за задържане на съперник.

Мачът е наблюдаван от 250 зрители.

69 - Напуска Цвятков,  влиза Цветослав Петров.

71 - В Базел влиза Илир Зенуни на мястото на Мартин Лиечи.

73 - Добра възможност за Базел, Риверос направи странична ножица, но защитник на Лудогорец блокира шута му.

74 - Далечен шут на Джумарт, право в ръцете на Наумов.  Смяна в Базел на мястото на Мушколай влиза Лука Тюш.

76 - За Лудогорец влиза Мартин Милков на мястото на Юнуз Юнуз.

84 - Ковачев е поредният напуснал от състава на Лудогорец. Тони Иванов на неговото място.