Гърция и Турция взеха победи в последния ден от силния турнир Акрополис в Атина.

Турците се нуждаеха от две продължения, след като профукаха солидна преднина на почивката срещу Холандия, за да победят с 95:94.

Още в първата четвърт Турция поведе с 31:11, на полувремето водеше с 18, но изигра кошмарен последен период - 7:20, за да може холандците да изравнят и да се борят до последно за победата.

В първите пет добавени минути резултатът бе отново равен - 12:12, и Холандия получи реален шанс.

Минута и половина преди сирената, "лалетата" водеха с четири точки, но за оставащите 90 секунди Холандия не реализира повече, а Коксал и Ерден изравниха до 94:94. Младият Кенан Сипахи получи право да изпълнява наказатени удари 17 секунди преди сирената и отбеляза един, а Уърти Де Йонг не успя да вкара в заключителната атака на Холандия.

Бариш Хершек бе най-резултатен с 21 точки за победата, а Шарлън Клооф отбеляза 25 за холандците.

Много интересен и равностоен бе и вторият мач от съботната програма, в който Гърция победи Литва със 67:62.

Срещата бе решена от съвсем минимална разлика в края, макар че гърците водеха почти през цялото време. Литовците доминираха в борбата, но направиха цели 20 грешки.

Георгиос Принтезис вкара 14 точки за Гърция, а Янис Антетокумпо добави 10. Йонас Валанчунас записа дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби за Литва, а Йонас Мачулис добави 15 точки.

Така Гърция спечели турнира Акрополис, без загуба в него, само седмица преди старта на Евробаскет 2015.