Баскетболистите на Берое завършиха по перфектен начин участието си в турнира за Купата на Стара Загора. В последния двубой от надпреварата „зелено-белите” постигнаха изключително престижна победа над силния тим на Рилски спортист със 72:70. С днешния успех Берое събра актив от 1 победа и 2 загуби, колкото имат и отборите на Рилски спортист и Тунджа Ямбол. Убедителен първенец стана тимът на Лукойл Академик, който спечели и трите си срещи.

След равностойна първа част, в която самоковци имаха леко предимство в резултата – 20:16, през вторите десет минути играчите на Берое поеха контрола над случващото се на игрището. Със сериозна агресия в защита и с по-добра игра в подкошието, заралии бързо успяха да обърнат развоя в своя полза, повеждайки със 7 точки в края на първото полувреме, приключило при резултат 37:30 в тяхна полза.

След почивката самоковци започнаха много активно и бързо заличиха изоставането си. След няколко смени на водачеството все пак в края на третата четвърт възпитаниците на Любо Минчев отново бяха напред в резултата с две точки аванс при 53:51. В последните десет минути интригата се запази до самия край, но този път краен победител бяха „зелено-белите”, които напълно заслужено се поздравиха с успеха след 72:70.

За Берое с 18 точки се отчете Венцислав Петков, а с 14 приключи Диуейн Джаксън.

За самоковци 21 точки реализира 218-сантиметровият американец Иън Чалмърс, към които добави и 8 борби.