Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна защитата на титлата си в Синсинати с победа над Миша Зверев във втория кръг на турнира. Григор спечели първия сет със 7:6 гейма, като взе тайбрека със 7:5 точки, а във втория сет осъществи важен пробив и след 7:5 гейма, затвори мача с 2:0 сета.

Двубоят трябваше да стартира около 22 часа в сряда и постепенно бе отлаган до 23.15 часа, тъй като срещата между Гарбине Мугуруса и Леся Цуренко се забави. Последва пороен дъжд над Синсинати и мачът на Гришо се отложи още, за да стартира в 01:45 часа българско време в четвъртък рано сутринта.

Това бе четвърти успех в четири мача с номер 44 в света за Григор Димитров. С успеха си над Миша Зверев, Гришо си осигури сблъсък в следващия кръг с Новак Джокович, който по-рано се справи с Адриан Манарино с 2:1 сета.

Иначе двубоят между Димитров и 30-годишният Миша Зверев бе доста интересен. Гришо стартира лошо, допускайки пробив още в първия гейм, но успя да върне пробива за 3:3 и да поведе с 4:3.

Тайбрекът в първия сет също тръгна с минипробив. След това на свой ред първата ни ракета взе подаванията на съперника и поведе с 3:1, а после и с 4:1 точки. Зверев спечели следващите си сервиси и намали до 3:4, а после пак направи минипробив за равенство 4:4. Гришо обаче пак направи минипробив до 6:4 и в крайна сметка със 7:5 точки спечели тайбрека, а с това и първия сет със 7:6 гейма.

Вторият сет вървеше гейм за гейм до 5:5. Преди това при 3:3 Григор Димитров пропусна две възможности за пробив, след което Миша спечели подаването си и поведе отново.

В 11-ия гейм обаче Гришо дръпна с 40:15 и още при първата си възможност проби Зверев за 6:5. След този пробив в ключов момент за българина не остана друго освен да затвори сета и мача със стил и след 7:5 успя да го направи.

Джокович вече чака Гришо, ако българинът бие Зверев

Гришо срещу Зверев на живо по MAX Sport 1 и на Live.A1.bg

Родни фенове трогнаха Григор Димитров

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ

КРАЙ НА МАЧА

7:5 Победа! Никакви колебания в следващия сервис гейм на Гришо и той спечели сета със 7:5 гейма, а с това и мача с 2:0 сета!

6:5 Пробив! Много добър гейм за Григор Димитров, който дръпна с 40:15 и още при първата си възможност проби Миша Зверев.

5:5 Най-добрият ни тенисист сервира за  оставане в сета и не допусна разколебаване за ново равенство.

4:5 Гейм на 0 и за представителя на Германия и Зверев поведе.

4:4 Гришо не губи време и след светкавичен гейм на 0, завършен с ас, първата ни ракета при мъжете изравни резултата във втория сет.

3:4 Григор поведе с 40:15, но пропусна и двете си възможности за пробив като при втората прати топката в мрежата след втори сервис на съперника, след което Миша спечели подаването си и поведе отново.

3:3 Грешка на Григор позволи на Зверев да поведе с 30:15 при сервис на българина. Димитров обаче не допусна разколебаване и изравни.

2:3 Сетът продължава без пробиви след като Зверев отново взе подаването си на 15.

2:2 Стабилен гейм за Гришо и той изравни.

1:2 Най-добрият ни тенисист затрудни германеца. Изравни до 40:40, но Зверев все пак поведе в сета.

1:1 Григор Димитров изравни след стабилен сервис гейм.

0:1 Оспорван гейм за начало на втория сет, но Миша Зверев спечели подаването си.

Втори сет

7:6 /5/ Тайбрек! Гришо допусна минипробив на старта, но пък взе подаванията на съперника и поведе с 3:1, а после и с 4:1 точки. Зверев спечели следващите си сервиси и намали до 3:4, а после пак направи минипробив за равенство 4:4. Гришо обаче поведе и на свой ред пак направи минипробив до 6:4 и в крайна сметка със 7:5 спечели тайбрека, а с това и първия сет със 7:6 гейма.

6:6 44-ият в света също спечели подаването си на 0 и прати първия сет в тайбрек.

6:5 Чудесен сервис гейм за Димитров, който той спечели на 0.

5:5 Германецът не допусна пробив на свой сервис и остана в сета.

5:4 Григор е доста агресивен. Изостана с 0:30, но след две отлични разигравания за него изравни и взе гейма, завършвайки го с ас.

4:4 Миша Зверев спечели подаването си изравни.

4:3 При свой сервис първата ни ракета при мъжете поведе с 40:15, допусна изравняване, но пречупи съпротивата на Миша Зверев и поведе за първи път в сета.

3:3 Пробив! Гришо стигна до първа точка за пробив. Зверев се измъкна с ас. Нова възможност за пробив дойде след страхотен удар от бекхенд на Григор. Миша спаси и трета точка за пробив срещу българина, а после и четвърта. Григор Димитров смени ракетата и при петия си шанс успя да пробие съперника и да изравни!

2:3 Представителят на Германия опита да затрудни Димитров, но българинът спечели гейма след 40:30.

1:3 Зверев на свой ред е стабилен на сервис и повежда с 3:1.

1:2 Добър гейм за Гришо, който печели подаването си на 0 и намалява пасива си.

0:2 Миша Зверев спечели подаването си и затвърди пробива.

0:1 Пробив! Григор Димитров сервира в първия гейм и след като взе първата точка, допусна пробив!