Българската звезда на тениса Григор Димитров продължи с доброто си представяне на Мастърса в Монте Карло, като в мач от втория кръг победи германеца Ян-Ленард Щруф със 7:6 (2), 6:4 след близо два часа игра.

В първия гейм на първия сет Григор не започна добре и се стигна до 0:40, но с две последователни точки Григор намали до 30:40, а след това и изравни - 40:40. След отлична игра Григор успя да се измъкне и взе сервиса си, за да поведе с 1:0. Германецът реагира като ужилен и изравни като победи на 0 за 1:1.

Подобно на първия гейм, Димитров тръгна от 0:30, но успя да спечели подаването си и отново поведе с 2:1. Безпощадният сервис на Щруф не даде шанс на Григор в четвъртия гейм и отново германецът го взе на 0.

В петия гейм нещата отново се повториха и Григор трябваше да наваксва изоставане от 15:40, стигна се до равенство 40:40, но Щруф успя да пробие Димитров и да поведе с 3:2. Димитров съумя да върне пробива и се стигна до ново равенство - 3:3. Във важния седми гейм Димитров отново тръгна зле, но в крайна сметка съумя да спечели и да поведе с 4:3.

Германецът съумя да изравни до 4:4, а в деветия гейм отново Григор тръгна с пасив от 0:30, но се събра и изравни 30:30, а след това и 40:40. Щруф имаше възможност за пробив, но Димитров успя с великолепна игра да си вземе подаването и да поведе след дълъг гейм за 5:4. Димитров опита да пробие съперника си в десетия гейм и беше много близо до това да успее, но Щруф вкара много добри сервиси, когато трябваше и изравни до 5:5.

Хасковлията взе подаването си, след което поведе с 30:0 и 40:15, за да има два сетбола, но ги загуби и се стигна до 40:40. С ас Щруф, който направи пети такъв в мача взе предимство и се стигна до 6:6. Дойде време и за тайбрека, след два мини пробива Григор взе аванс с 3:1 и 4:2, за да затвори тайбрека със 7:2 и да поведе със сет - 7:6 (2).

Вторият сет започна добре за Григор и той проби съперника си за старт, след което той успя да затвърди пробива макар и трудно, за да поведе с 2:0. При 40:30 за Григор, с къса топка той се опита да завърши атаката, но Щруф съумя да върне топката и да изравни - 40:40, за да съумее да вземе предимство и след това да намали до 1:2. Хасковлията се разигра взе си подаването и вървеше към нов пробив, но германският тенисист не се предаваше и изравни до 40:40,  и си взе подаването, намалявайки резултата.

Димитров взе шестия гейм и поведе с 4:2, след разменени пробиви се стигна и до 5:3 в полза на българския тенисист, а в крайна сметка Григор стигна до успеха с 6:4.

В следващия трети кръг първата ни ракета ще се изправи пред испанското препятствие Рафаел Надал, който победи сънародника си Роберто Баутиста-Агут с 6:1, 6:1.

След успеха българинът заработи 90 точки за световната ранглиста и 64 225 евро от наградния фонд. В третия кръг Димитров ще играе срещу 11-кратния шампион Рафаел Надал в повторение на полуфинала от миналата година.

През 2018-а испанецът победи българина с 6:4, 6:1, а след това спечели 11-а си титла.

32-годишният Надал, който е номер 2 в световната ранглиста, има 11 победи в 12 мача срещу българина. За последно двамата играха един срещу друг именно в Монте Карло през 2018 година.