Световният номер Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите АТР 250 в Доха, след като победи унгареца Мартон Фучович с 4-6, 6-4, 6-1 в мач от втория кръг на надпреварата.

Сръбският тенисист не започна добре срещата, докато Фучович бе много солиден на собствен сервис и не даде нито една възможност за пробив на съперника си. Фучович от своя страна успя да вземе веднъж подаването на Джокович, за да поведе в резултата.

След това Джокера стабилизира играта си и направи единствения пробив във втория сет, за да изравни, след което напълно доминираше в решаващата трета част, давайки само един гейм на опонента си, за да затвори мача след точно два часа игра. За място на полуфиналите Джокович ще спори с петия поставен Николоз Басилашвили от Грузия или руснака Андрей Рубльов. /БГНЕС