Арина Сабаленка от Беларус и рускинята Вероника Кудерметова се класираха за финала на турнира в Абу Даби с награден фонд 565 530 долара.

Сабаленка наниза 8 аса и спечели срещу Мария Сакари от Гърция с 6:3, 6:2 за 63 минути и записа 14-а поредна победа.

"Наистина очаквам с нетърпение този финал. Просто се фокусирам върху правилните неща. Това ми помага първо да не мисля за всички тези победи и второ да продължа да печеля", каза Сабаленка и добави, че се опитва да се съсредоточи върху подобряването на работата на краката си.

Беларускинята завърши миналия сезон с победи на турнирите в зала в Острава и Линц, а освен това спечели първите си пет мача от новия сезон в Абу Даби. Тя е с баланс 8-4 на финалите в кариерата и спечели последните пет от тях.

Сабаленка ще се изкачи на седмото място в световната ранглиста, ако спечели титлата в Абу Даби в сряда.

На финала беларускинята ще играе срещу рускинята Вероника Кудерметова, която елиминира Марта Костюк от Украйна със 7:6(8), 6:4 за 1:45 часа.
Костюк пропиля аванс от 3:1 в първия сет, успя да изравни 5:5, но загуби тайбрека.

Във втората част Кудерметова поведе с 3:0 и 5:3, след което двете си размениха по един пробив, а рускинята затвори срещата с петия си мачбол.

Кудерметова, 46-а в света, стигна до първия си финал в турнирите на WTA.