Националът на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 2 Кузманов разгроми Франциско Черундоло (Аржентина) с 6:0, 6:1 за 72 минути игра.

Българинът спечели 11 поредни гейма след 1:1 в първия сет.

На полуфиналите Кузманов ще играе срещу Марко Миладинович от Сърбия.

От началото на сезона българинът изигра четири финала на турнири в Анталия, като спечели две титли. Националът на България има баланс от 21 победи и 3 загуби през 2018 година.

По-късно днес Кузманов и Златан Палазов ще играят на четвъртфиналите в турнира на двойки срещу номер 4 Оскар Хосе Гутиерес от Бразилия и Хуан Пабло Пас от Аржентина.

В Анталия е и капитанът на България за Купа "Дейвис" Тодор Енев. Той пътува специално за турнира, за да подкрепи националите Кузманов и Лазов преди домакинството на България на

мачовете от Купа "Дейвис" през следващата седмица. Надпреварата ще се проведе от 4 до 7 април на кортовете на ТК "Локомотив" в Пловдив. /БТА