Отборът на Финландия се наложи над Япония със 7:1 на четвъртфиналите на женския хокеен турнир в Пекин и си осигури място в Топ 4 на първенството. За място на финала финландките ще срещнат тима на САЩ в понеделник. Двата отбора вече играха в групите и американките спечелиха мача с 5:2.

В мача срещу Япония само първият период бе сравнително оспорван, като след него Финландия все пак успя да поведе с 2:1. Петра Ниеминен откри за скандинавките, а Вийви Вайника направи 2:0, преди Акане Шига да намали резултата.

Във втората част Мишел Карвинен и второ попадение на Ниеминен увеличиха разликата до 4:0. В последния период Финландия вкара 3 безответни гола - Петра Ниеминен оформи своя хеттрик, Карвинен вкара втория гол, последният бе дело на Сани Хакала.