Американският отбор Хаас ще се опита да вземе точки в световния шампионат на Формула 1 със задна дата, ревизирайки резултатите от Гран При на САЩ в Остин, съобщи агенция ДПА.

Ако жалбата, която внасят в апелативната комисия успее, то пилотът им Нико Хюркенберг може и да финишира в местата, даващи точки. Стюардите след състезанието за Гран При на Бразилия потвърдиха за тези намерения. За тази сряда са насрочени видеоизслушвания и конференция по въпроса.

Според съобщения в медиите от днес, проблемът е евентуално нарушение на ограниченията на пистата в Тексас, извършено от пилота на Уилямс Александър Албон, който завърши на 9-о място във въпросното състезание. Ако нарушение бъде установено и класирането ревизирано, то 11-ият Хюлкенберг може да се придвижи на 10-о място и да вземе точки.

Като допълнение към поканата към Хаас да се явят на изслушването, Формула 1 е изпратила същите писма до Уилямс, Ред Бул и Астън Мартин./БТА