Седемкратният световен шампион във Формула 1 Люис Хамилтън завърши 6-и в Гран При на Азербайджан, но побърза да обяви след финала, че най-слабото му класиране от началото на сезона не е „провал”.

„Мисля, че това беше максималното според възможностите на автомобила ни – обясни Хамилтън в Баку. – Екипът се подготви много сериозно, работихме усилено, но честно казано, вече нямам търпение за подобренията по W14, които трябва да станат факт след три седмици за състезанието на „Имола”. Това класиране не е провал, правим стъпки напред, посоката е вярна, но още сме много назад.”

Хамилтън успя да изпревари съотборника си Джордж Ръсел в началото, а след това се опита да преследва и Карлос Сайнц за петото място, но нямаше достатъчно темпо, за да притисне испанския пилот на Ферари. Освен това, още в началото колата на сигурността се появи в неподходящ за Хамилтън момент – той точно беше спрял в бокса и след приключването на смените на гуми той се озова на 10-ото място.