Отборът на Хаас е избрал да проектира собствено предно окачване за своя болид през 2025 г., въпреки партньорството си с Ферари. Американският тим ще заобиколи новата пулрод концепция на Скудерията, предпочитайки независим подход за развитието на автомобила си.

По време на тестовете в Бахрейн, Хаас избягваше бързи обиколки и вместо това се фокусираше върху работа с високи нива на гориво, което доведе до по-ниски времена на обиколка.

"Новият ни болид запазва добрите качества на стария," заяви ръководителят на отбора Аяо Комацу. Той подчерта, че не вижда смисъл от преследване на бързи времена: "Каква полза има да знам сега дали сме пети или осми? Няма да можем да направим промени преди Мелбърн, защото дотогава няма да имаме нови части."

За първи път в своята история Хаас ще достигне финансовия таван на разходите във Формула 1. "Знаем къде искаме да инвестираме допълнителните средства, но трябва да се научим как да го направим ефективно," каза Комацу.

Въпреки че отборът ще има 350 служители, той призна, че е далеч от ефикасността на големите отбори: "Други тимове имат по 900 служители и все още се побират в бюджетния лимит. Ние трябва да намерим правилния баланс между купуване на части и производство на собствени компоненти."

Докато задното окачване остава напълно доставено от Ферари, Хаас решава да проектира самостоятелно предната част на болида.

Комацу обясни причините зад това решение: "Ако бяхме приели предното окачване на Ферари, щяхме да получим данните прекалено късно, което би забавило аеродинамичното ни развитие. В крайна сметка това щеше да бъде недостатък за нас."

Тази промяна води до значителни визуални разлики между болида на Хаас и този на Ферари, като новото окачване оформя уникална предна част, различно крило, странични кутии и охлаждаща система.