• Спокойни минути във Волгоград. Англия води играта, но Тунис изчаквателно очаква Трите лъва на контраатака

58'
  • Деле Али стреля с глава от сериозно разстояние, но ударът не затрудни тунизийската отбрана

52'
  • 51-ата минута Магуайър нанесе поредния си изстрел към вратата, а Хари Кейн за втори път бе задържан в наказателното поле от Ясин Мерия. Съдията не даде сигнал за дузпа, а изстрелът на Магуайър бе уловен

51'
  • Край на първата част

45+2'
  • Тунис и Англия стартираха втората част във Волгоград

45'
  • Джеси Лингард се откъсна зад отбраната на Тунис, излизайки сам срещу Фарук Бен Мустафа. Халфът чукна топката край стража, а тя се отби в левия страничен стълб

44'
  • Хари Магуайър намери с глава Джеси Лингард, чийто удар от дузпата му бе блокиран, а топката излетя в корнер

43'
  • Пореден фрапантен пропуск за Трите лъва. Деле Али стреля с гръб към вратата с глава, а бранител на Тунис бе на правилното място, за да изчисти напред. Джон Стоунс стреля от четири метра, но направи и невъзможното да прати топката встрани, отколкото във вратата на Тунис

41'
  • Кайл Уокър извърши нарушение срещу Фахредин Бен Юсеф, след като с лявата си ръка го удари в лицето. Съдията Вилмар Ролдан непоколебимо показа бялата точка, въпреки че английските футболисти имаха сериозни претенции. Зад топката застана Ферхани Саси и той преодоля Джордан Пикфорд - 1:1.

35'
  • Хари Магуайър стреля с глава след центиране на Киърън Трипиър, но ударът на бранителя на Лестър бе уловен.

31'
  • В една атака бранителите на Англия допуснаха две скандални грешки. Първо Хари Магуайър се хвърли на тъча с безумен шпагат към Уахби Хазри. Той пое навътре и подаде към Саси. Уокър можеше да пресече паса, но прецени да прескача топката и Саси пое контрола ѝ. После Саси стреля, но Пикфорд се намеси.

27'
  • Пореден пропуск за Трите Лъва. Ашли Йънг центрира отляво, а топката се озова в непокрития Джеси Лингард. Футболистът на Манчестър Юнайтед не уцели тунизийската врата от три метра.

24'
  • Джордан Хендерсън стреля силно от 20 метра, но Фарук Бен Мустафа улови комфортно

18'
  • Муез Хасен нямаше как да продължи и бе заменен от резервния страж Фарук Бен Мустафа

15'
  • Вездесъщият страж Муез Хасен получи травма при една от атаките на Англия, но прецени да продължи. След попадението на Хари Кейн, обаче, се свлече, държейки се за лявото бедро.

13'
  • Центриране от ъглов удар, а в наказателното поле Джон Стоунс се извиси по прекрасен начин и нанесен силен удар с глава. Муез Хасен изби топката, но от метър и половина дебнеше Хари Кейн и с десния крак прати топката в мрежата – 0:1

11'
  • Лек удар на Хари Кейн, а стражът Хасен не се намеси добре и топката отиде в корнер

10'
  • Много красива атака на Трите лъва, но гол отново нямаше. Деле Али пусна технично към Джеси Лингард, който успоредно върна по земя към Стърлинг, който от три метра прати топката в аут. При видеоповторенията се видя, че Лингард беше в положение на засада

4'
  • Още в третата минута Англия организира опасна атака, Джеси Лингард пусна по земя в наказателното поле, но топката бе отбита и се върна в него.Той намери непокрития Рахийм Стърлинг, който стреля и вратарят Хасен отрази в корнер. При ъгловия удар Хари Магуайър стреля с глава, но стражът пак се намеси добре