Бразилия успя да победи Южна Корея с 4:1, а Винисиус Жуниор даде началото на този празник, отбелязвайки първото попадение в срещата, успявайки да асистира и за четвъртия гол, дело на Лукаш Пакета.

"Искам да изпратя силна прегръдка за Пеле... Тази победа е за него. Надявам се, че всичко ще е наред и че ще може да излезне от тази ситуация, а ние да бъдем шампиони за него", сподели нападателят на Бразилия след края на мача.

Легендата на световния футбол Пеле бе приет в болница, след като рязко се е влошило здравословното му състояние. Бившият бразилски нападател на няколко пъти увери, че е добре и не спира да подкрепя страната си на Мондиала.

На четвъртфиналите в Катар Бразилия ще се изправи срещу Хърватия, който победи Южна Корея след дузпи.