Манчестър Юнайтед победи Аталанта с 3:2 в мач от третия кръг на Група F в Шампионската лига. Гостите шокираха домакините в 15-ата минута, повеждайки чрез Марио Пашалич, а Мерих Демирал (29) удвои преднината на гостите. В началото на второто полувреме Маркъс Рашфорд (53) намали резултата, след което Хари Магуайър възстанови равенството в 75-ата минута, за да се стигне до пълния обрат осем минути преди края на двубоя с гол на Кристиано Роналдо.

С победата "червените дяволи" поведоха в класирането с шест точки, с две пред днешния си опонент Аталанта.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Домакините стартираха агресивно и още в 3-ата минута Скот Мактомини изведе Маркъс Рашфорд зад гърба на защитата. Нападателят стреля покрай десния страничен стълб, но бе в положение на засада и не трябваше да съжалява за пропуска си.

Бергамаските отговориха в ответната атака, след като Луис Муриел получи в наказателното поле и опита изстрел в долния ляв ъгъл, но изстрелът му бе блокиран от Хари Магуайър.

В следващите минути двата тима предоставиха равностойна игра, а гостите имаха леко преимущество.

В 15-ата минута Аталанта организира перфектна атака и откри резултата. Давиде Дзапакоста центрира остро успоредно на голлинията, където Марио Пашалич реализира отблизо.

"Червените дяволи" опитаха да реагират мигновено и четири минути по-късно Крисостиано Роналдо центрира в наказателното поле, където Фред овладя и нанесе удар, но Хуан Мусо изби решително под гредата.

В 26-ата минута Кристиано Роналдо получи на границата на наказателното поле, след което отправи изстрел, но право в ръцете на Хуан Мусо.

В 29-ата минута гостите удвоиха преднината си. Теун Купмейнерс центрира от ъглов удар, след което Мерих Демирал с глава надскочи Люк Шоу и закъснелия Хари Магуайър и реализира с глава в горния ляв ъгъл.

Манчестър Юнайтед продължи да действа агресивно, но в 35-ата минута Луис Муриел получи на границата на наказателното поле, след което отправи изстрел, но Давид Де Хеа улови.

Минута преди края на първото полувреме Фред организира отлична атака, комбинирайки с Бруно Фернандеш. Бразилецът навлезе в наказателното поле и нанесе изстрел в левия ъгъл, който премина покрай гредата.

В добавеното време на двубоя португалецът изведе и Маркъс Рашфорд зад гърба на защитата, но нападателят стреля над вратата и гостите се оттеглиха два гола аванс на почивката.

Домакините стартираха много агресивно втората част и още в началните секунди Бруно Фернандеш изведе Кристиано Роналдо на отлична стрелкова позиция, но изстрелът му бе отразен от Хуан Мусо.

В 53-ата минута Аталанта сгреши чрез Йосип Иличич при изнасянето на топката. От това се възползва Бруно Фернандеш, който изведе Маркъс Рашфорд зад гърба на защитата. Нападателят напредна и с хладнокръвен изстрел в далечния ъгъл реализира.

Пет по-късно Скот Мактомини бе намерен отлично от Мейсън Грийнууд в близост до вратата на гостите, но шотландецът прати топката в левия страничен стълб.

В 64-ата минута Кристиано Роналдо бе изведен в наказателното поле и отправи удар към далечния ъгъл, но Хуан Мусо спаси.

В 71-ата минута Давид Де Хеа направи две зрелищни спасявания, след като първо отрази изстрел отблизо на Дуван Сапата, а след това изби решително в ъглов удар плътен изстрел на Руслан Малиновски.

Четири минути по-късно Хуан Мусо се намеси решително след изстрел с глава на Хари Магуайър. Но в 75-ата минута "червените дяволи" изравниха. Именно капитанът на домакините се озова на правилната позиция в наказателното поле, засичайки неспасяемо в долния ляв ъгъл.

Домакините притиснаха съперника си и в 78-ата минута самостоятелна акция на Бруно Фернандеш можеше да завърши с гол, но Хуан Мусо отново се решителна намеса улови.

В 82-ата минута дойде и пълния обрат. Люк Шоу центрира в наказателното поле, където Кристиано Роналдо бе над Хосе Паломино и с глава реализира в десния ъгъл.

До края на двубоя гостите опитаха да стигнат до равенството, но защитата на Манчестър Юнайтед се справи с опасностите и спечели трите точки.

В другия мач Виляреал спечели категорично като гост с 4:1 над Йънг Бойс. "Жълтата подводница" поведе с две попадения на Йереми Пино и Жерар Морено през първото полувреме, след което домакините намалиха чрез Мешчак Елиа през втората част, за да се стигне до още две попадения за гостите в последните минути на двубоя на Алберт Морено и Самуел Чуквуезе.

МАН ЮНАЙТЕД - АТАЛАНТА 3:2

0:1 Марио Пашалич 15'

0:2 Мерих Демирал 29'

1:2 Маркъс Рашфорд 53'

2:2 Хари Магуайър 75'

3:2 Кристиано Роналдо 82'

МАН ЮНАЙТЕД: Давид Де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Хари Магуайър, Люк Шоу, Фред, Скот Мактоминей, Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд, Мейсън Грийнууд, Кристиано Роналдо

Треньор: Оле Гунар Солскяер

АТАЛАНТА: Хуан Мусо, Йоаким Меле, Хосе Паломино, Мерих Демирал, Мартен Де Роон, Давиде Дзапакоста, Теун Купмейнерс, Ремо Фройлер, Марио Пашалич, Йосип Иличич, Луис Муриел