Рома постигна много трудна победа с 2:1 над Удинезе като гост в мач от 32-ия кръг на италианската Серия А. В герой за “римските вълци” отново се превърна Франческо Тоти, който вкара и двата гола, а победният дойде в продължението на мача.

Първото полувреме на стадион “Фриули” в Удине приключи без голове. Гостите откриха резултата в 57-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа. От бялата точка Тоти не сгреши, давайки преднина на своя тим.

Драмата обаче бе за последните няколко минути в срещата. Първо Ди Натале изравни за 1:1 две минути преди края, а вездесъщият Тоти сложи точка на спора в последните секунди на срещата.

Така Рома се доближи само на три точки от четвъртото място, което се заема именно от Удинезе. Пети във временното класиране е Лацио, който ако победи Парма ще измести Удинезе от Топ 4.