Рома се класира на финал в турнира за Купата на Италия, след като победи у дома Милан с 3:1. Първата среща между двата отбора бе завършила наравно 2:2. Това е трети пореден финал за Рома.

Мансини откри резултата още в осмата минута на двубоя. Интригата се завърна десет минути по-късно, когато Джилардино изравни. Симоне Перота даде преднина на римските „вълци” в 23-та минута и така приключи първото полувреме.

През втората част домакините диктуваха развоя на събитията на терена, след като още в самото й начало Пизаро даде по-солиден аванс от 3:1 за състава на Лучано Спалети.

Франческо Тоти пропусна да даде още по-изразителна победа за Рома, като не успя да вкара дузпа, отсъдена в 64-та минута.

Рома вече чака на финала своя съперник, който ще бъде излъчен утре измежду Интер и Сампдория. „Нерадзурите” имат комфортна предна от три чисти гола от първия мач.