Бетис спечели с 2:0 домакинството на Ейбар и по този начин направи важна крачка към оцеляването в Примера дивисион.

Двубоят започна отлично за домакините, които поведоха във 2-та минута. Рубен Наваро центрира в наказателното поле на Ейбар, където Хонас Мартин засече топката с глава и я изпрати във вратата на Ейбар.

Ейбар можеше да изравни резултата в 34-та минута, когато Педро Леон отправи хубав удар, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Антонио Адан.

Хоакин отправи опасен удар от фаул в 43-та минута, но Йоел спаси.

Риза Дурмиси стреля от фаул от средно разстояние в 52-та минута, но топката премина над напречната греда.

Антонио Адан се отличи с решаващо спасяване в 70-та минута, когато изби в корнер топката след удара на Алехандро Галвес.

Бетис удвои своята преднина в 89-та минута след гол на Даниел Себайос.

След тази победа Бетис е четиринайсти с 34 точки, докато Ейбар е осми с 50 точки.