Алавес прекърши Ла Коруня, Сосиедад и Алкоркон също в Топ 8

Публикувана в 22:23 на 11 януари 2017 782 0
Виляреал - Реал Сосиедад<strong> източник: БГНЕС</strong>

Виляреал - Реал Сосиедад източник: БГНЕС

Алавес се класира на четвъртфинал за Купата на краля в Испания, благодарение на повече голове на чужд терен.

На реванша у дома, Алавес направи 1:1 срещу Депортиво Ла Коруня, но след 2:2 в първата среща, това бе достатъчно, за място в Топ 8.

Двата опашкаря в Примера дивисион си размениха по едно попадение - първо Едгар Мендеш откри за Алавес в 45-та минута, а Алехандро Аривас изравни в 62-та, за да остави до края надеждите на Ла Коруня.

На противоположния полюс като класа на отборите, но със същия резултат завърши Виляреал - Реал Сосиедад - 1:1.

И двата тима, борещи се за място в Лига Европа догодина, имаха своите шансове, но Реал Сосиедад се наложи в първата среща с 3:1 и така успя да стигне до четвъртфиналите с общото 4:2.

Микел Оярзабал откри за Сосиедад в 15-та минута, а Роберто Сориано в 45-та направи 1:1, резултат, при който приключи всичко.

Втородивизионните Кордоба и Алкоркон завършиха при 0:0 в първия мач, но на реванша Алкоркон се наложи с 2:1.

Така Алкоркон ще е единственият тим от втория ешелон на четвъртфинал.