Националният отбор на Германия, който е домакин на Европейското първенство по футбол, започна много силно участието си на турнира, като се наложи над тима на Шотландия с 4:0. Първите два гола за Бундестима вкара 21-годишните Флориан Вирц и Джамал Мусиала още преди да изтече 20-ата минута. Така те станаха първите двама играчи на 21 години или по-малко, които се разписват на европейски финали за един отбор.

В добавеното време на първата част Кай Хаверц се разписа от дузпа, която бе отсъдена след преглед на системата за видео асистенция в помощ на съдиите (ВАР), а централният защитник на шотландците Райн Портъс бе изгонен с директен червен картон. На резервата на Германия Никлас Фюлкруг му трябваха само 5 минути на терена, за да вкара четвъртото попадение за домакините. Антонио Рюдигер вкара в собствената си врата за гостите, но в добавеното време Емре Джан направи 5:1.

Студиото "Футболфест" показа най-интересните неща от социалните мрежи веднага след фианла на срещата.