Германия победи Унгария с 2:0 в мач от група А на UEFA EURO 2024, игран в Щутгарт Точни за успеха на Бундестима бяха Джамал Мусиала (22) и Илкай Гюндоган (67). С успеха домакините на турнира събраха 6 точки и са първият осминафиналист. Маджарите остават на дъното, след като допуснаха втора загуба.

Двата тима изиграха много интересен мач, в който имаше положения и пред двете врати. Срещата започна с фрапантна грешка на Йозуа Кимих, но Мануел Нойер успя да изпревари Барнабаш Варга и изчисти. След това германците взеха инициативата в срещата и заредиха атаки пред вратата на своя съперник. В 11-ата минута Кай Хавертц изпревари Вили Орбан и се озова сам срещу Петер Гулаши, но стражът спаси удара му.

Gulliver/GettyImages
48 снимки

В 22-ата минута логичното се случи и Маншафта поведе. Домакините организираха многоходова атака, при която топката стигна до Джамал Мусиала пред наказателното поле. Десетката опита да изведе Илкай Гюндоган, но халфът не успя да овладее добре топката. Вили Орбан също не изчисти, като не запази равновесие и падна на земята. Гюндоган му отне топката, Гулаши не реагира бързо в ситуацията. Капитанът на Бундестима подаде към Мусиала, а той със силен удар вкара за 1:0. Попадението беше прегледано от ВАР, но нередности не бяха открити.

Четири минути по-късно Мануел Нойер блесна със страхотно спасяване след шут от пряк свободен удар на Доминик Собослай. След половин час игра Йонатан Та блокира опасен удар на капитана на маджарите.

В 45-ата минута многоходова атака на домакините завърши с опасен удар на Мусиала, който премина покрай вратата. В добавеното време на първата част гол на Роланд Салай беше отменен заради засада. Нойер изби удар с глава на Варга, а футболистът на Фрайбург се разписа, но беше зад отбраната.

В 55-ата минута Гулаши на два пъти трябваше да се намесва след удари на Илкай Гюндоган и Тони Кроос. Пет минути след това Варга надскочи Та при центриране отляво и насочи към далечния ъгъл, но топката премина опасно над вратата.

В 67-ата минута Германия удвои аванса си. Джамал Мусиала подаде към Максимилиан Мителщет отляво. Крайният защитник напредна и със страхотен пас намери Илкай Гюндоган около точката за изпълнение на дузпа, а капитанът на Бундестима насочи неспасяемо за вратаря - 2:0.

Германия намали оборотите, като най-опасен в атака беше Лирой Сане. Крилото опита няколко опасни удара, с който Петер Гулаши се справи. В 89-ата минута Йозуа Кимих изби удар от голлинията на Жолт Наги.

В следващия кръг Бундестима се изправя срещу Швейцария, докато Унгария ще играе срещу Шотландия.

FT .

2 : 0

• 22’ Джамал Мусиала
  • 67’ Илкай Гюндоган
Излъчва се по
  • Край на мача.

90+3'
  • Жълт картон за Кевин Шобот.

90+2'
  • Нойер се сблъска с Мартин Адам при центриране в наказателното поле. Топката се озова в Жолт Наги, който нанесе удар, но от голлинията Йозуа Кимих успя да изчисти.

89'
  • Жълт картон за Мителщет.

88'
  • Тони Кроос отне топката в средата на терена и подаде към Сане. Фланговият нападател навлезе в наказателното поле и нанесе опасен удар, но след рикошет в Орбан топката излезе в корнер.

88'
  • Кевин Шобот заменя Роланд Салай.

87'
  • Барнабаш Варга е заменен от Даниел Газдаг.

87'
  • Дениз Ундав влиза на мястото на Илкай Гюндоган.

83'
  • Германия организира страховита контраатака. Емре Джан превзе голяма част от терена с топка в крака и пусна към Крис Фююрих отляво. Фланговият нападател овладя, навлезе навътре и нанесе удар, който обаче беше доста неточен.

81'
  • Жолт Наги влиза на мястото на Милош Керкез.

76'
  • Бендегуж Бола е заменен от Мартин Адам.

76'
  • Пробив на Сане отдясно завърши с опасен удар между няколко защитници на унгарците, но Гулаши успя да се справи.

75'
  • Емре Джан влиза на мястото на Роберт Андрих.

72'
  • Крис Фююрих заменя Джамал Мусиала.

72'
  • ГООЛ ЗА ГЕРМАНИЯ! Джамал Мусиала подаде към Максимилиан Мителщет отляво. Крайният защитник напредна и със страхотен пас намери Илкай Гюндоган около точката за изпълнение на дузпа, а капитанът на Бундестима насочи неспасяемо за вратаря - 2:0.

67'
  • Ласло Клайнхайслед влиза на мястото на Адам Наги.

64'
  • Варга надскочи Та след центриране на Шефер отляво и нанесе удар с глава, но над вратата.

60'
  • Флориан Виртц е заменен от Лирой Сане.

58'
  • Никлас Фюлкруг заменя Кай Хавертц.

58'
  • Кимих подаде към Гюндоган отдясно. Капитанът на Германия се справи лесно с Милош Керкез и центрира остро. Петер Гулачи изби топката, която се озова в Тони Кроос. Халфът шутира силно от границата на наказателното поле, но унгарският вратар успя да се справи.

55'
  • Начало на втората част.

46'
  • Край на първата част.

45+3'
  • Във втората минута на добавеното време гол на Унгария беше отменен заради засада. Собослай центрира от свободен удар, а Варга нанесе удар, с който Нойер се справи. При добавката Роланд Салай прати топката във вратата, но беше зад отбраната на домакините.

45+2'
  • Германия организира нова страхотна атака през центъра. Тони Кроос намери Флориан Виртц, а той пусна към Джамал Мусиала. Голмайсторът до момента нанесе силен удар в левия ъгъл, който след рикошет профуча опасно покрай вратата.

44+1'
  • Удар от далечна дистанция на Флориан Виртц премина над вратата.

43'
  • Гостите бяха близо до това да си вкарат автогол. Тони Кроос центрира остро в наказателното поле, а Барнабаш Варга опита да изчисти с глава, но насочи към далечния ъгъл, като кълбото премина опасно покрай гредата.

41'
  • Мителщет проби отляво и центрира към далечната греда. Кимих опита да играе с глава, но след рикошет се стигна до корнер за Германия.

36'
  • Унгария организира нова опасна атака, при която топката стигна до Собослай в наказателното поле. Капитанът на "маджарите" нанесе удар, който Йонатан Та успя да избие.

30'
  • Жълт картон за Антонио Рюдигер.

26'
  • Доминик Собослай изпълни страхотно пряк свободен удар, като насочи в горния десен ъгъл, но Мануел Нойер с бляскава намеса успя да избие. Футболист в бяло след това не реагира добре и не нанесе хубав удар, а вратарят успя да изчисти.

26'
  • Жълт картон за Барнабаш Варга.

25'
  • ГООЛ ЗА ГЕРМАНИЯ! Домакините организираха многоходова атака, при която топката стигна до Джамал Мусиала пред наказателното поле. Десетката опита да изведе Илкай Гюндоган, но халфът не успя да овладее добре топката. Вили Орбан също не изчисти, като не запази равновесие и падна на земята. Гюндоган му отне топката, Гулаши не реагира бързо в ситуацията. Капитанът на Бундестима подаде към Мусиала, а той със силен удар вкара за 1:0. Попадението беше прегледано от ВАР, но нередности не бяха открити.

22'
  • Пробив на Джамал Мусиала отляво завърши с удар, който Атила Фиола блокира и топката излезе в корнер.

17'
  • Германия изпълни заучено корнер, като Тони Кроос центрира към далечната греда за Роберт Адрих. Дефанзивният халф нанесе опасен удар от въздуха, но Бендегуш Бола успя да блокира топката.

12'
  • Вили Орбан не прецени добре движението на топката и позволи на Кай Хавертц да го изпревари. Нападателят се озова сам срещу Петер Гулачи и нанесе удар, но вратарят успя да избие.

11'
  • Топката стигна до Бендегуш Бола след изпълнение на свободен удар. Крайният защитник отправи удар, който рикошира в Роберт Андрих и излезе в корнер.

6'
  • Кай Хавертц получи подаване от дълбочина отдясно. Нападателят навлезе навътре и отправи слаб удар, с който не затрудни Петер Гулаши.

5'
  • Двубоят започна с фрапантна грешка на Йозуа Кимих в първите секунди на срещата. Мануел Нойер обаче внимаваше и успя да изпревари Барнабаш Варга, който беше готов да се разпише.

1'
  • Начало на мача.

• Стадион: MHPArena
    Рефер: Дани Макелие

Германия - Унгария 2:0

1:0 Джамал Мусиала (22)

2:0 Илкай Гюндоган (67)

Германия: 1. Мануел Нойер, 6. Йозуа Кимих, 2. Антонио Рюдигер, 4. Йонатан Та, 18. Максимилиан Мителщет, 23. Роберт Андрих (72 - 25. Емре Джан), 8. Тони Кроос, 21. Илкай Гюндоган /к/ (84 - 26. Дениз Ундав), 17. Флориан Виртц (58 - 19. Лирой Сане), 10. Джамал Мусиала (72 - 11. Крис Фююрих), 7. Кай Хавертц (58 - 9. Никлас Фюлкруг)

Резерви: 12. Оливер Бауман, 22. Марк-Андре тер Стеген, 3. Давид Раум, 5. Паскал Грос, 9. Никлас Фюлкруг, 11. Крис Фюрих, 13. Томас Мюлер, 14. Максимилиан Байер, 15. Нико Шлотербек, 16. Валдермар Антон, 19. Лирой Сане, 20. Бенямин Хенрихс, 24. Робин Кох, 25. Емре Джан, 26. Дениз Ундав

Селеционер: Юлиан Нагелсман

Унгария: 1. Петер Гулачи, 5. Атила Фиола, 6. Вили Орбан, 24. Мартон Дардай, 14. Бендегуж Бола (76 - 9. Мартин Адам), 11. Милош Керкез (75 - 18. Жолт Наги), 8. Адам Наги (64 - 15. Ласло Клайнхайслер), 13. Андрас Шефер, 20. Роланд Шалай (87 - 23. Кевин Шобот), 10. Доминик Собослай /к/, 19. Барнабаш Варга (87 - 16. Даниел Газдаг)

Резерви: 12. Денеш Дибуш, 22. Петер Шапанош, 2. Адам Ланг, 3. Ботонд Балох, 4. Атила Салай, 7. Лоик Него, 9. Мартин Адам, 15. Ласло Клайхайслер, 16. Даниел Газдаг, 17. Калъм Стайлс, 18. Жолт Наги, 21. Ендре Ботка, 23. Кевин Шобот, 25. Кристофер Хорват, 26. Михали Ката

Селекционер: Марко Роси

Ж.к: Антонио Рюдигер, Максимилиан Мителщет (Германия); Барнабаш Варга, Кевин Шобот (Унгария)

Съдия: Дани Макели (Нидерландия)

Стадион: "Щутгарт Арена"