Германия победи вечния си съперник Англия с 1:0 в контрола, играна на „Сигнал Идуна Парк“ в Дортмунд.

Мачът бе нещо като бенефис за Лукаш Подолски, който изигра 130-ия си последен мач с екипа на Бундестима и се раздели с него по най-добрия начин.

Англичаните пък изпробваха нова игрова схема 3-4-3. За германците това беше по-скоро празничен мач.

Полди реализира в 69-ата минута единствения гол - истински шедьовър след удар от средна дистанция право в горния ляв ъгъл на вратата на англичаните. Това бе 49-ото попадение на Подолски с екипа на Германия.

Мачът се игра предимно в бавно темпо, сякаш за да бъде уважен приятелският характер на двубоя.

Англичаните бяха по-организираният тим на терена през цялото първо полувреме срещу младия тим на съперника.

Грешка на Кимих в 31-ата минута даде възможност на Лалана да се откъсне,но ударът му намери левия стълб на немската врата.

Темпото на игра не се покачи особено и след почивката, но трибуните се оживиха при гола на Подолски, като често скандираха името му.

Загубата пък е първа за Англия след 4 мача, откакто начело на тима застана Гарет Саутгейт.

Германците гостуват на Азербайджан в неделя в световна квалификация. Англия пък приема Литва в друга квалификация.

Проследихме мача на живо:

Преди мача Лукаш Подолски бе поздравен за своето участие под номер 130 с фланелката на Бундестима. Подолски играе последния си мач с фланелката на Германия.

9 - Майкъл Кийн обстрелва вратата на Германия след корнер, но топката минава над вратата.

27 - Мачът се играе в изключително спокойно темпо, контрола в пълния смисъл на думата.

31 - Грешка на Кимих дава възможност на Лалана да се откъсне,но ударът му намира левия стълб на немската врата.

37 - Удар над вратата на Англия от страна на немския капитан Подолски.

40 - Удар на Дайър от фаул, но над вратата на Германия.

42 - Деле Али остава сам срещу Тер Стеген, но вратарят на Германия парира удара на англичанина.

45 - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ - 0:0

46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

48 - Силен удар на германеца Бранд, но за малко в аут.

56 - Добра намеса на Тер Стеген непосредствено пред очакващия топката Варди.

69 - Страхотен гол на Лукаш Подолски с удар от средна дистанция право в горния ляв ъгъл на английската врата за 1:0.

74 - Сане нахлува в наказателното поле на Англия, но ударът му е спасен от Джо Харт.

84 - Край на мача за Подолски и край на кариерата му в националния отбор на Германия. Изпратен е под бурните аплодисменти на трибуните.