Пари Сен Жермен продължи перфектния си старт на сезона във френското футболно първенство, след като разгроми новака Клермон с 4:0. Така парижани записаха пета поредна победа и водят в класирането с пълен актив от 15 точки.

В отсъствието на Лионел Меси, Анхел ди Мария и Неймар, които не бяха в състава, след като се завърнаха късно от мачовете на националните отбори на Аржентина и Бразилия, Килиан Мбапе вкара четвъртия си гол при първото си участие на "Парк де Пренс" след неуспешния му трансфер в Реал Мадрид.

Френският нападател, който се възстанови от контузия на прасеца, беше постоянна заплаха за съперника, но се разписа само веднъж.

С две попадения в 20-ата и в 31-ата минута се отличи Андер Ерера, а едно добави Идриса Гай в 65-ата.

ПСЖ, който пътува за Белгия и ще играе с Брюж в първия си мач от група "А" на Шампионската лига в сряда, води в класирането с 15 точки, а Клермон все още е трети с 8 точки след първото си поражение през първия си сезон в елита.