Нова страница във футболната си история написа Грузия. Националният отбор на страната се класира за първото си европейско първенство след триумф над Гърция. Редовното време и продълженията завършиха 0:0, а при дузпите грузинците спечелиха с 4:2 и взеха една от трите последни квоти за първенството в Германия през лятото. Успехът хвърли в екстаз феновете, изпълнили до дупка стадион "Борис Пейчадзе" в Тбилиси, а много от тях нахлуха на терена след последната дузпа.

Заради важността на срещата футболните достойнства почти липсваха и така двубоят логично завърши 0:0. В продълженията двата тима заиграха по-смело и в 102-рата минута Константинос Мавропанос нацели напречната греда след изстрел с глава. На Одисеас Влаходимос пък му се наложи да спасява удари на резервите Зурико Давиташвили и Гиорги Цитаишвили. Минути преди края на продължанията голямата звезда на домакините Хвича Кварацхелия се контузи и бе заменен.
Така големият спор за европейската квота трябваше да се реши след изпълнение на дузпи. Там Гърция пропусна още първата дузпа, след като вратарят Мамардашвили хвана удара на капитана Бакасетас. Резултатът обаче бе изравнен, след като грузинците изпуснаха третата дузпа, когато Микаутадзе стреля в аут. И точно когато всички очакваха психологическото предимство да е на страната на Гърция, Якомакис също стреля в аут, а трибуните избухнаха в бурна радост.

На финалите в Германия грузинците ще са в една група с Португалия, Турция и Чехия.