Нападателят на националния отбор на Сърбия Душан Влахович похвали играта на своя отбор през второто полувреме при поражението от Англия с 0:1 в мача от 1-ия кръг на група С на UEFA EURO 2024.

"Играхме срещу един от фаворитите в турнира. Беше много трудно през първото полувреме, играхме с прекалено голям респект към съперника. Англия заслужаваше да спечели, те са силен отбор, чиито резултати говорят сами за себе си.

През второто полувреме обаче показахме, че можем да играем равностойно с такъв съперник. След почивката малко се успокоихме, можехме да вкараме, но резултатът е справедлив.

Сега трябва да се съсредоточим върху оставащите два мача в групата“, каза Влахович след мача.

Във втория кръг от груповата фаза на Европейското първенство през 2024 г. националният отбор на Сърбия ще играе срещу Словения на 20 юни. В третия кръг сърбите срещат Дания на 25 юни.