Класиралата се за групите на UEFA EURO 2024 селекция на Словакия се разправи категорично със Сан Марино и взе победата с 4:0 в проверка, провела се в Австрия.

В голяма степен словаците решиха развоя на мача още през първото полувреме, след като до 36-ата минута вече водеха с три гола разлика. Томаш Риго даде аванс на домакините в осмата, а две след това Суслов удвои превеса на Словакия. Десетина преди края Лукаш Хараслин реализира третия гол, а през второто полувреме Стрелец оформи крайния резултат във Вийнер Нойщадт.

Преди началото на континенталната надпревара за словаците предстои още една приятелска среща като в Търнава ще бъде посрещнат Уелс на 9-и юни. Първият мач за Словакия на UEFA EURO 2024 е срещу фаворита в групата им Белгия. Останалите два тима там са Украйна и Румъния.