Швейцария и Австрия завършиха 1:1 в контрола, която бе част от подготовката на двата тима за UEFA EURO 2024.

Мачът започна с повече от 5-минутно закъснение заради две големи дупки в мрежата на една от вратите на "Кюбунпарк" в Санкт Гален. Италианката Мария Капути, която ръководи мача, веднага нареди проблемът да бъде разрешен, а домакините извадиха "свински опашки", с които прибраха дупките и контролата започна.

Халфът на германския РБ Лайпциг - Кристоф Баумгартнер изведе гостите напред още в 5-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря от Флориан Кайц. "Кръстоносците" изравниха в 26-ата минута чрез Силвен Видмер. Малко преди почивката контузия получи халфът на Швейцария - Стивън Цубер, който веднага бе сменен.

Нападателят на Лудогорец - Квадво Дуа, който попадна в разширение състав на "кръстоносците" за финалите в Германия, остана неизползвана резерва.

На Евро 2024 Швейцария е в група "А" с домакина Германия, Шотландия и Унгария. Австрия е в група "D" с Франция, Нидерландия и Полша.