Отборът на Шотландия завърши подготовката си за UEFA EURO 2024 с равенство срещу Финландия. Домакините поведоха с 2:0 в началото на второто полувреме, но в заключителните минути на мача допуснаха два безответни гола, с които резултатът бе изравнен.

„Гайдарите” поведоха щастливо, след като Арту Хосконен и отбеляза автогол след центриране на Анди Робъртсън. Само четири минути след откриването на резултата Лоурънс Шанкланд удвои за домакините.

В заключителните минути дойде отпускане в редиците на тима на Стив Кларк, а от това се възползваха гостите. Първо Бенджамин Калман намали, а Оливер Антман оформи крайния резултат с точно изпълнена дузпа.

Шотландия е в група А на UEFA EURO 2024 заедно с тима на домакините Германия, като и съставите на Унгария и Швейцария.