Отборът на Чехия победи с 2:1 Северна Македония в последната контрола преди старта на UEFA EURO 2024.

Тимът доминираше през по-голямата част от, но домакините успяха да вземат успеха секунди преди края на двубоя, благодарение на дузпа. Чехия спечели пет поредни мача за първи път от 2007 г., благодарение на наказателния удар, изпълнен точно от Антонин Барак.

Патрик Шик изведе домакините напред за 1:0 в 60-ата минута, но македонците успяха да изравнят само 5 минути по-късно, след като Исник Алими засече с глава за 1:1.

Дарко Велковски извърши нарушение в края на срещата, а Барак завърши 11-метровия удар по най-добрия начин за крайното 2:1.

Чехите са в Група F за UEFA EURO 2024 заедно с тимовете на Турция, Грузия и Португалия.