Вратарят на Словения – Ян Облак, говори след равенството 1:1 срещу Дания в първия мач от група С на UEFA EURO 2024.

“Труден двубой. След двадесет и четири години отново сме на европейско и играхме страхотен отбор като Дания. Мисля, че се справихме добре”, коментира опитният вратар.

„Може би в първия половин час бяхме по-колебливи., Някои играчи усетиха и напрежението, но през втората част се справихме доста по-добре. Имахме своите шансове, вкарахме гол. Никога не си доволен, когато не си спечели. Искахме трите точки. Трябваше да покажем по-добрата си страна.

На почивката в съблекалнята говорихме, че това е просто един мач, да на европейско първенство, но мач. Мисля, че се справихме добре. Заслужавахме равенството. Това е футболът, заради феновете е тази гира. Когато видим феновете, семействата, децата, това е нещото, което най много ми харесва”, каза още Ян Облак.