Дания и Сърбия завършиха 0:0 в решаващ сблъсък от група "C" на UEFA EURO 2024. Двата отбора не успяха да си отбележат гол, като "червеният динамит" бе по-активният отбор през по-голямата част от двубоя, а чак в последните 20 минути Сърбия опита по-съществен натиск, главно с високи топки в наказателното поле, но до гол така и не се стигна.

Дания Сърбия

източник: Sofascore

По този начин Сърбия отпада от UEFA EURO 2024, финиширайки на последното четвърто място с две точки, а Дания се класира като втори с 3 пункта на сметката си, без да допусне поражение.

Getty/Gulliver images
24 снимки

В 53-а минута Лука Йович получи чудесен пас зад защитата, преодоля противниковия вратар и опита пас, успоредно на голлинията, като бранител на Дания я изпрати в собствената врата. В крайна сметка попадението бе отменено поради засада.

Излъчва се по
  • Това бе всичко от този сблъсък.

90+6'
  • Сърбия чакаше за тази възможност. Топката достигна до Сергей Милинкович-Савич, който шутира от границата на наказателното поле, но изстрелът бе в средата на вратата и в него нямаше достатъчно сила, като Шмайхел уволи спокойно.

90+2'
  • Сергей Милинкович-Савич опита полувисоко подаване в наказателното поле, а Душан Влахович от трудна позиция стреля с глава, но кълбото прелетя над напречната греда.

89'
  • Това бе всичко от Кристиан Ериксен, който отстъпи мястото си на Юсуф Поулсен.

88'
  • Саша Лукич бе заменен от Сергей Милинкович-Савич.

87'
  • Александър Митрович се строполи на тревата и получи жълт картон поради претенции.

83'
  • Добро нападение за Сърбия, което премина през Душан Влахович, който намери Александър Митрович, а последният стреля с десния си крак, но топката премина встрани от левия страничен стълб на Шмайхел.

81'
  • Виктор Кристиансен замени Александър Бах.

77'
  • Това бе всичко от Мортен Хюлманд, на терена вече е Томас Дилейни.

77'
  • Душан Влахович замени Иван Илич.

68'
  • Дания изпълни по чудесен начин ъглов удар, а Яник Вестергор се извиси страховито във въздуха, като отправи силен изстрел с глава в центъра на вратата, но Райкович внимаваше и успя да спаси.

65'
  • Това бе всичко от Расмус Хойлунд, който бе заменен от Каспер Долберг.

58'
  • Лука Йович получи чудесен пас зад защитата, преодоля противниковия вратар и опита пас, успоредно на голлинията, като бранител на Дания я изпрати в собствената врата. В крайна сметка попадението бе отменено поради засада.

53'
  • Това бе всичко от Лазар Самарджич, който отстъпи мястото си на Душан Тадич.

47'
  • Лука Йович замени Неманя Гудел.

47'
  • Андреас Сков Олсен се появи на терена за сметка на Йонас Винд.

46'
  • Второто полувреме вече започна!

46'
  • Това бе всичко за първата част.

45+1'
  • Датчаните организираха добра атака, а топката от фланга бе пусната по земя към Хойлунд, а след не добро изчистване върху нея връхлетя Винд, но ударът му премина високо над напречната греда.

39'
  • Мортен Хюлманд извърши грубо нарушение и също получи жълт картон.

30'
  • Йонас Винд бе декориран в жълто.

27'
  • В 23-а минута Кристиан Ериксен изпълни корнер, като топката влетя директно във вратата на Сърбия, но попадението бе отменено, тъй като кълбото бе напуснало очертанията на терена при подаването на полузащитника.

23'
  • Отбита топка достигна до Кристиан Ериксен, който още с първото докосавне опита техничен удар от границата на наказателното поле, но Райкович внимаваше и изби в корнер.