Испания победи с 1:0 Албания в последен мач за двата отбора от група "B" на UEFA EURO 2024. Единственото попадение в срещата бе дело на Феран Торес в 13-а минута. Испания бе с доста резервни футболисти на терена, като това си пролича, но през първото полувреме "Ла Фурия" не остави никакъв шанс на съперника и тотално доминираше. Албания се активизира през втората част и имаше няколко възможности, но не успя да реализира.

По този начин Испания завърши на първо място с девет точки в групата, като дори не допусна попадение в собствената врата. Албания финишира на четвъртото място с един пункт на сметката си и отпада от UEFA EURO 2024.

Getty/Gulliver images
24 снимки

В 13-а минута Дани Олмо видя празното пространство и пусна пас по конец към Феран Торес, който се измъкна от засадата и остана очи в очи с вратаря на Албания, като го преодолея с прецизен удар по тревата, който се отби от десния страничен стълб и влетя във вратата - 1:0 за Испания.

FT .

0 : 1

• 13’ Феран Торес
Излъчва се по
  • Това бе всичко от този сблъсък!

90+5'
  • Армандо Броя овладя след разбъркване в наказателното поле на Испания и опита удар, но Давид Рая направи чудесно спасяване с две ръце.

90+2'
  • Даниел Вивиан получи жълт картон.

90'
  • Медон Бериша получи жълт картон.

89'
  • Ясир Асани отстъпи мястото си на терена на Ернест Мучи.

81'
  • Кристиян Аслани видя празното пространство и опита късмета си от разстояние, но не бе точен.

77'
  • Ламин Ямал замени Феран Торес.

73'
  • Алваро Мората вече е на терена за сметка на Хоселу.

72'
  • Арбер Ходжа замени Недим Байрами.

70'
  • Казим Лачи бе заменен от Етрит Бериша

70'
  • Недим Байрами падна на тревата, а съдията прецени, че това е симулация и получи жълт картон.

66'
  • Армандо Броя получи пас зад защитата, а отбраната на Испания бе разконцентрирана, като нападателят шутира, но Рая го отказа с великолепна реакция.

64'
  • Фермин Лопес се появи на мястото на Микел Оярсабал.

62'
  • Рей Манай напусна и бе заменен от Армандо Броя.

58'
  • Аймерик Лапорт бе заменен от Робин Льо Норманд.

47'
  • Хоселу получи великолепен пас на старта на втората част и отправи труден изстрел, който бе много елегантен, но не бе точен за разочарование на испанеца.

47'
  • Втората част вече започна!

46'
  • Това бе всичко за първата част.

45+1'
  • Кристиян Аслани овладя избита топка и шутира от дистанция, отправяйки мощен удар, но Давид Рая блесна с чудесно спасяване.

45+1'
  • Грималдо направи добро включване отляво и върната топката на точката на дузпата, като Мерино опита изстрел с първото докосване, но не бе точен.

44'
  • Феран Торес скочи най-високо в средата на наказателното поле, за да засече висока топка, и нанесе можен удар с глава към вратата, но за негово съжаление кълбото прелетя точно над напречната греда.

41'
  • Дани Олмо видя празното пространство и опита изстрел от разстояние, но той не бе точен и премина встрани от вратата.

21'
  • Дани Олмо видя празното пространство и пусна пас по конец към Феран Торес, който се измъкна от засадата и остана очи в очи с вратаря на Албания, като го преодолея с прецизен удар по тревата, който се отби от десния страничен стълб и влетя във вратата - 1:0 за Испания.

13'
  • Първата ситуация дойде в 12-а минута, като футболист на Испания центрира от фланга, а Микел Мерино стреля с глава, но Стракоша успя да избие. Секунди по-късно кълбото отново бе центрирано, а Хоселу се извиси във въздуха и отправи удар, но опитът му прелетя над напречната греда на Албания.