Словакия постигна изключително ценна победа в гостуването си на Люксембург с минималното 1:0 в среща от квалификациите за UEFA EURO 2024 от група „J“. Единственото попадение реализира Давид Дюрюш в 77-ата минута.

Това бе пряк сблъсък между отборите, спорещи за второто място, като с този успех гостите почти отказаха своя съперник и подпечатаха своя билет за финалите в Германия догодина.

Снимки: БТА / BTA
15 снимки

Единственият гол в мача бе дело на Давид Дюриш в 77-ата минута, който получи центриране от Давид Ханко и се разписа с изстрел от воле отблизо.

С този успех Словакия стои твърдо на второто място в групата с 16 точки, докато Люксембург остава на третата позиция с 11. До края на квалификациите остават два кръга през месец ноември.