Северна Ирландия надигра без проблеми с 3:0 като домакин Сан Марино в среща от седмия кръг на квалификациите за UEFA EURO 2024.

Пол Смит даде преднина на домакините в петата минута на мача, а след още пет Джош Магенис покачи на 2:0.

Снимки: Gulliver/GettyImages
25 снимки

В 31-ата минута Пол Смит отново прати топката във вратата след зрелищен удар от въздуха, но попадението бе отменено заради засада след дълъг преглед на ситуацията с ВАР. До края на полувремето попадение на Дейл Тейлър също бе отменено заради доста по-очевидна засада.

Ранната преднина от два гола уби всякаква интрига в мача, а домакините стигнаха и до трето попадение в 81-ата минута, като негов автор бе Конър МакМенамин.

С победата Северна Ирландия събра 6 точки след седем изиграни мача, с които заема пето място в групата. На последната шеста позиция е Сан Марино, който е с 0 точки.