Шотландия победи категорично Кипър с 3:0 като гост в среща от петия кръг на квалификациите за UEFA EURO 2024 от група „A“. „Гайдарите“ си свършиха работата още през първата, когато и трите си попадения в рамките на половин час.

Халфът на Манчестър Юнайтед Скот МакТоминей откри резултата още в шестата минута, след като се възползва от подаване на Джон МакГин.

Снимки: Gulliver/GettyImages
62 снимки

Райън Портиъс удвои с хубав изстрел десет по-късно, когато засече центриране на Джак Хендри от статично положение, а самият МакГин оформи класиката с удар от границата на наказателното поле още в 30-ата минута, след като получи пас от МакТоминей.

По този начин Шотландия след пет двубоя е с пълен актив от точки – 15, като има и едва един допуснат гол срещу 12 отбелязани. Кипър е последен без актив от четири мача.