Селекцията на Латвия постигна сензационен резултат и победи Армения с 2:0 при домакинството си в Рига в пореден мач от европейските квалификации за UEFA EURO 2024. Определено малцина бяха тези, които очакваха подобно развитие следствие на добрите изяви на арменците, но те нямаха възможност да вземат нещо от стадиона в Сконто.

Капитанът на домакините Икауниекс даде аванс на Латвия в 39-ата минута, а Ос остави латвийците с 10 човека, след като си изкара два жълти картона.

БГНЕС
21 снимки

Това не промени устрема у тях, а Балодис в 68-ата покачи резултата за 2:0, за да донесе успеха на своя тим при това домакинство. Така Латвия записа първи точки в група D, след като имаше пет поредни загуби и е с 3 точки на последното място. Армения е трети със седем точки, колкото има и четвъртият Уелс, но британците са с мач по-малко. Хърватия и Турция са с по 10 точки на първите две позиции, но „ватрените“ са с мач по-малко спрямо южните ни съседи.