Северна Македония и Италия завършиха 1:1 на стадион "Тоше Проевски" в Скопие в мач от евроквалификациите на група C. Попадението за "Скуадра адзура" бе дело на Чиро Имобиле в началото на втората част, а за домакините изравни Енис Барси десетина минути преди края на редовното време, след страхотно изпълнен пряк свободен удар. Тимът на Лучано Спалети не бе убедителен и не заслужаваше да спечели, тъй като направи прекалено малко в последната третина. С това равенство Италия остава 3-и с актив от 4 точки, колкото има и Северна Македония на четвъртата позиция.

Gulliver/GettyImages
68 снимки

В 15-а минута Италия създаде първата по-сериозна ситуация в мача, след като Джанлука Манчини бе намерен в наказателното поле след корнер, а централният защитник стреля с глава, но опитът му премина встрани от лявата греда на домакините. Само четири минути по-късно Северна Македония организира страхотна контраатака, а Алиоски се възползва от грешката на Политано, като напредна с топка в крака и центрира към Миовски, но нападателят от чиста позиция не съумя да уцели целта.

Малко след това Сандро Тонали бе изведен сам срещу вратаря, а полузащитникът шутира в близкия ъгъл, но топката се отби от десния страничен стълб на Димитриевски. Късмет за Северна Македония! Елиф Елмас напредна добре с топка в крака и опита удар от разстояние, но Донарума внимаваше и успя да улови.

Още във втората минута на второто полувреме Николо Барела стреля прекрасно, но топката му се отби от напречната греда, а при добавката Чиро Имобиле бе най-съобразителен и успя с глава да се разпише на опразнената врата - 1:0 за Италия.

В 67-а минута Северна Македония отново имаше чудесна възможност, а Елмас пак бе замесен, като не се поколеба да стреля от границата на наказателното поле, като опитът му премина на сантиметри от левия страничен стълб на Донарума.

В 81-а минута Енис Барди застана зад топката и изпълни пряк свободен удар, като бе безпощаден, отправяйки страхотен изстрел, а Донарума не успя да реагира - 1:1.

Стартови състави:

Северна Македония: 1. Столе Димитриевски, 8. Езджан Алиоски, 4. Гьоко Зайков, 6. Висар Муслиу, 15. Йован Манев, 10. Енис Барди, 3. Стефан Ашковски, 7. Елиф Елмас, 11. Яни Атанасов, 17. Агон Елези, 20. Боян Миовски

Италия: 1. Джанлуиджи Донарума, 3. Федерико Димарок, 23. Алесандро Бастони, 14. Джанлука Манчини, 2. Джовани Ди Лоренцо, 8. Сандро Тонали, 16. Браян Кристанте, 18. Николо Барела, 7. Матео Политано, 20. Матия Дзакани, 17. Чиро Имобиле