Отборът на Казахстан не само навакса два гола пасив, а дори реализира обрат и срази с 3:2 Дания във втора европейска квалификация за двата тима по пътя към Евро 2024.

Расмус Хойлунд с два гола през първото полувреме (21 и 36) даде комфортен аванс на „червения динамит“ и сякаш всички на стадиона в Астана им беше ясно, че тази среща също ще бъде загубена.

БГНЕС
17 снимки

Само че футболистите на Могомед Алиев далеч не бяха на това мнение, като през втората част нанизаха три гола във вратата на Каспер Шмайхел.

В 73-ата минута от дузпа Зайнутдинов намали пасива на казаците, а четири преди края на редовното време Тагиберген изравни резултата, за да може в 89-ата Аймбетов да донесе трите точки за домакина.

Така Казахстан вече има три точки в своя актив и е четвърти в група Н. Дания остава втори с три точки.