Световният шампион Франция измъкна минимална победа с 1:0 над Босна и Херцеговина като гост в мач от световните квалификации за Мондиал 2022 в Катар. Единственото попадение бе дело на Антоан Гризман.

Отборът на Ивайло Петев днес бе воден от неговия помощник Славен Муса, тъй като българинът е болен от коронавирус.

С този успех „петлите“ остават на първото място със 7 пункта.

Домакините от своя страна са с една точка, но от две срещи, заемайки четвъртата позиция.

В първите 10 минути нито един от двата отбора не предприе рискове и играта се развиваше предимно в центъра.

В 11-ата минута Коман стреля с левия крак, но слабо по земя и извън очертанията.

4 минути след това именно острието на Байерн получи центриране от левия фланг и отправи удар с глава, но Сехич спаси.

В 17-ата минута Гризман изпълни пряк свободен удар, но той се отклони в стената и не застраши вратата.

В 24-ата минута Тодорович нанесе тежък шут с левия крак в близкия ъгъл на Лорис, но стражът на Тотнъм парира с вещина.

В 26-ата Пянич сложи коженото кълбо на главата на Хаджикадунич след корнер, ала Уго Лорис отново блесна и спаси отбора си в последния момент.

Рабио отговори по идентичен начин с глава след подаване от Гризман от дясното крило, но в аут.

В 54-ата минута Кимпембе опита задна ножица след ъглов удар, но високо над напречната греда.

5 минути по-късно резултатът бе открит. Рабио центрира по фирмен начин от левия фланг в наказателното поле, където непокрития Гризман засече с глава и простреля Сехич за 0:1.

В 81-ата минута Пянич опита късмета си от пряк свободен удар, но право в стената.

Босна и Херцеговина (3-5-2): Сехич, Ахмедходжич, Хаджикадунич, Саничанин, Тодорович (Стеванович 77'), Хаджиахметович, Пянич, Чиморот, Колашинац, Джеко, Крунич

Резерви: Васил, Пирич, Чивич, Превлак, Менало, Дулжевич, Гояк, Ципетич, Рахманович, Стеванович, Лончар, Михойевич

Старши треньор: Славен Муса

Франция (4-4-2): Лорис, Ернандес, Кимпембе, Варан, Павар, Коман (Жиру 59'), Гризман, Рабио, Погба, Мбапе, Лемар (Сисоко 90')

Резерви: Манданда, Майган, Ленгле, Жиру, Дембеле, Дюбоа, Ндомбеле, Сисоко, Зюма, Дин, Менди, Бен Йедер

Старши треньор: Дидие Дешан

Стадион: "Гръбавица"

Главен съдия: Даниеле Орсато